Вважається, що єгиптяни будували-будували піраміди, мастаби та інше з перемінним успіхом аж до Четвертої династії. А потім раз - якісний стрибок і на тобі, т. зв. Великі Піраміди - Хеопса, Хефрена та Мікерина і ще три, менш відомі, а також багато іншого цікавого. А після Четвертої династії те, що називається занепадом. І знову нічого такого нема.
Вопчім цікавить мене в цій історії технологічний момент. Звичайні єбіпетські технології того часу - мідь, бронза, необпечена цегла і вапняк. Нічого цікавого, майстрували як вміли. А от в об’єктах, які приписують Четвертій династії, починаються цікавості.
В якості будівельного матеріалу використовуються граніт і базальт. Не самі легкі в обробці матеріали, як ви знаєте. Більш того, обробляють ці матеріали з дуже цікавими результатами.
Експонат А, блок з червоного граниту.
Зверніть увагу на тригранний кут. Вирубаний бронзовими зубилами, ага.
Експонат Б, підлога зруйнованого храму в Саккарі.
Підлога вирівняна вже після укладки, ліворуч залишився необроблений шмат, заввишки близько 5 см.
Експонат В, вхід до піраміди.
Подивіться, як каміння відшліфували навколо входу, а далі залишили як є. Особливо цікавими виглядають наполовину оброблені каменюки.
Експонат Г, технологічні отвори в граніті.
Зроблено інструментами епохи бронзи, ви розумієте.
Експонат Д, надпиляна гранітна брила.
На нижній частині добре видно, що інструмент пішов убік, тож майстер здав назад і вирівняв розпил.
Я так розумію, такого добра навколо руїн навалом. Постити дохуя картинок не буду, але повірте, там є на що подивитися.
І наостанок цікаве спостереження - в будівлях, що приписуються Четвертій династій проходи заввишки близько метра, тоді як в усіх інших будівлях в нормальний людський зріст.
Висновків тут не буде, я сам не знаю, що про це думати. Всі теорії, які потрапляли мені на очі страждають на деяку неадекватність, якщо ви розумієте, про що я.
← Ctrl ← Alt
Ctrl → Alt →
← Ctrl ← Alt
Ctrl → Alt →